Дно пластикової склянки, яка вироблена на Fürst GmbH.
Fürst GmbH

Багатогранне ресурсозбереження

Багатогранне ресурсозбереження!

Ви коли-небудь дивилися на дно пластикового контейнера, з якого ви щойно ласували мармеладними цукеркам, кексами чи вафлями? Майже ніхто цього не робить, але за тим, що можна там побачити, може стояти німецький виробник, який завдяки розумному рішенню в області стисненого повітря може бути цікавим для вас.

Якщо ви подивитися на дно контейнера, ви можете там побачити логотип компанії Fürst. Сімейний бізнес у третьому поколінні з головним виробництвом у франконському місті Халлерндорф і філіалами у Франції. Нещодавно компанія Fürst пройшла сертифікацію відповідно до стандарту енергетичного менеджменту ISO 50001 і для цього перевірила, модернізувала та удосконалила всі внутрішні процеси. Результатом стала значна економія витрат. В рамках цієї сертифікації було обновлення системи постачання стисненого повітря до найсучаснішого рівня. Окрім значного зниження витрат на енергію, наразі підприємство найкращим чином підготовлено до майбутнього розвитку в рамках «Industrie 4.0».

Найвищі вимоги до якості та ефективність

Компанія Fürst виробляє тару для харчової промисловості методом лиття під тиском. Це означає найвищі вимоги до якості продукції та всього процесу виробництва. Одночасно виробництво в Німеччині потребує найвищої ефективності, щоб бути конкурентоспроможними в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку упаковки.

Надя Фюрст (Nadja Fürst), дочка теперішнього власника компанії, представляє четверте покоління династії, яке вже готове прийняти естафету. В компанії вона відповідає за управління якістю. «Якість є найвищим пріоритетом для нас. Але не менш важливою є екологічність» — говорить вона. «Не лише нашої продукції, але й процесів виробництва. Так само, як ми дбаємо, щоб наші контейнери витримували миття в мийних машинах, були міцними й придатними для багаторазового використання, мали довгий термін служби, ми також дбаємо під час виробництва про ресурсозбереження».

Виробництво за допомогою пневматичного обладнання на підприємстві Fürst GmbH.
Стиснене повітря в якості основи виробництва

Стиснене повітря застосовується повсюди на підприємстві. Починаючи з транспортування матеріалів до продування і зняття готової продукції. Воно знаходить своє застосування також у вигляді вакууму. Як основний енергоносій він складає чималу статтю витрат. Зрозуміло, що Наді Фюрст потрібна система постачання стисненого повітря, яка максимально економить енергію і водночас є надійною й працює з найвищою якістю.

Після детального аудиту стисненого повітря, який визначив всі потреби підприємства, для компанії Fürst була розроблена система постачання стисненого повітря за останнім словом техніки, з усіма характеристиками, які повинна мати сучасна компресорна станція. Звичайно, якісне й надійне постачання стисненого повітря, ефективність та економія витрат на енергію стоять на передньому плані.

Потенціал зростає — завдяки SIGMA AIR MANAGER 4.0

Встановлення нового компресора, з узгодженою продуктивністю відповідно потреб, дозволила збільшити ефективність виробництва стисненого повітря, а завдяки застосуванню системи підтримання тиску та нових осушувачів реалізована концепція постійного забезпечення якості стисненого повітря.

До модернізації компресорна станція в компанії Fürst не мала комплексної системи керування. Встановлення системи керування Sigma Air Manager 4.0 (SAM 4.0) відкриває подальший потенціал в плані підвищення ефективності, простоти обслуговування, створення мережі та управління в рамках «Industrie 4.0», а також можливістю профілактичного технічного обслуговування в майбутньому.

Основу для цього складають компресори та компоненти для підготовки стисненого повітря з інтегрованими промисловими блоками керування, які можуть передавати дані в систему керування вищого рівня. Ця система керування вищого рівня SAM 4.0 одночасно контролює компоненти і умови навколишнього середовища та виробництва, а також точно регулює кількість стисненого повітря в залежності від потреби підприємства. Вона оптимізує значення тиску, автоматично адаптує продуктивність компресорної станції при змінному споживанні стисненого повітря, контролює енергоефективність за допомогою зниження втрат при регулюванні або перемиканні, а також готує компресорну станцію для майбутнього профілактичного обслуговування (Predictive Maintenance). Система керування дозволяє також виконувати дистанційну діагностику. Це означає, що якщо клієнт бажає, дані постійно надсилаються в центр керування машинами й контролюються ним. Система керування вищого рівня самостійно аналізує ситуацію й за необхідності надсилає повідомлення в сервісний центр, безпосередньо сервісному інженеру або в центр обробки даних.

Все це підвищую експлуатаційну надійність й ефективність, одночасно знижуючи витрати на енергію, а також сумарні витрати на життєвий цикл.

Крім того, комплексна система керування розрахована на можливе розширення компресорної станції. Просте оновлення програмного забезпечення дозволяє розширення системи без необхідності додаткового інвестування в нове апаратне обладнання. Нові компоненти можна підключати через мережу SIGMA NETWORK на базі Ethernet до комплексної системи керування SAM 4.0 та проводити інтеграцію в рамках концепції «Industrie 4.0».

Компресорна станція від Kaeser Kompressoren на підприємстві Fürst GmbH.
Економія витрат на енергію за рахунок системи рекуперації тепла

Ця система дозволяє економити на витратах на електроенергію до 14 500 євро на рік.

В новій компресорній станції в компанії Fürst впроваджена можливість використання рекуперації тепла. Теплом від компресорів, що утворюється в процесі виробництва стисненого повітря, можна опалювати офісний комплекс, таким чином заощаджуючи паливо. Це дозволяє додатково економити на витратах на енергію до 5400 євро на рік.

Надя Фюрст надзвичайно задоволена новою установкою й вже планує нові удосконалення. «Зрештою це нам вирішувати, як поводитися з продукцією і з ресурсами, які є в нашому розпорядженні» — говорить вона. «Чи ми викинемо продукцію, чи використаємо її повторно, як ми виробляємо продукцію й використовуємо ресурси — ресурсозбереження починається в голові».

Перейти до продукції: